Odber krvi FOX / odber krvi 283 alergénov

259,00 €

Neznášalivosť alebo precitlivelosť na konkrétnu zložku potravín - potravinová intolerancia - dokáže poriadne potrápiť. Jedná sa o poruchu metabolizmu, pri ktorej sa na rozdiel od alergickej reakcie môžu príznaky objaviť až o niekoľko hodín, dní a dokonca aj týždňov.

Reakcia nemusí byť priama, teda súvisiaca s trávením, alebo môže byť aj nepriama. Môžeme to spozorovať na horšom spánku, úbytku energie, kožných reakciách, nástupe migrény alebo silnejších prejavoch PMS syndrómu. Preto si mnohí nevedia reakciu spojiť s konkrétnymi potravinami alebo ich zložkami.

Pre koho je test určený?

Tento test je vhodný pre ľudí, ktorí na sebe pozorujú tráviace, kožné problémy, dýchacie ťažkosti, poruchy spánku, závraty, bolesti hlavy, nesústredenosť alebo iné ťažkosti, ktoré nesúvisia so žiadnym diagnostikovaným ochorením.

Výsledky vyšetrenia

Pacient obdrží výsledky testu spracované do súhrnnej správy obsahujúcej informácie k 283 alergénom. Pokiaľ sa preukáže zvýšená úroveň protilátok na konkrétnu potravinu, je vhodné dané potraviny vynechať z jedálnička na určité obdobie. V danom období môžeme očakávať zmiernenie a postupný ústup príznakov.